تهيه و سازماندهي منابع

یکی از اهداف عمده یک کتابخانه دانشگاهی، نقش آموزشی و پژوهشی آن است که در راستای این هدف، سایر وظایف برنامه ریزی می شوند. با توجه به نقش کتابخانه در آموزش و تحقیق، نقش سازماندهی دانش موجود در قالبهای گوناگون نیز بسیار مهم خواهد بود که اصلی ترین هدف و کارکرد بخش خدمات فنی در یک کتابخانه به شمار می رود و مهمترین رسالت این قسمت از کتابخانه، دسترسی سریع به اطلاعات برای ارتقاء آموزش و پژوهش می باشد.

کتابخانه مرکزی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جهت مکانیزه کردن سیستم امانت و جستجوی مدارک و تهیه بانک اطلاعات کتابشناختی خود در سال 1376 اقدام به تهیه نرم افزار جامع کتابخانه پارس آذرخش نمود و به طور مستمر و مداوم نسبت به روز آمدنگه داشتن بانک اطلاعات کتابشناختی مدارک کتابخانه های دانشگاه فعالیت میکند . فهرست نویسی درکتابخانه به صورت بنیادی و نیمه بنیادی انجام میگیرد و مدارک بر اساس نظام رده بندی کتابخانه ملی پزشکی آمریکا(NLM) رده بندی می شوند.

انتخاب وتهیه منابع براساس طرح و خط مشی معین از طریق خرید، اهداء و مبادله انجام میشود. ثبت، سفارش و خدمات فهرست نویسی و رده بندی منابع برای کتابخانه مرکزی و دیگر کتابخانه های اقماری (کتابخانه بیمارستان امام رضا(ع)، کتابخانه بیمارستان ولی عصر(عج) و ...) بصورت متمرکز توسط کتابخانه مرکزی انجام میشود .

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه 7:30 الی 15
پرسنل: طاهره آوان---زینب خزاعی---سیده وجیهه موسوی دوست---حسین قاسمی


تلفن تماس: 05632381754,57,58

bumslibrary@yahoo.com

email: lib.info@bums.ac.ir

تاریخ به روز رسانی:
1400/06/21
تعداد بازدید:
9965
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal