نتایج نظام رتبه بندی جهانی وبومتریکس دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ماه جولای 2020 اعلام شد.
نظام رتبه‌بندی جهانی Webometrics به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاه‌ها در وب از طریق وب سایت‌‌های دانشگاهی آنان می‌پردازد. براین اساس وب سایت دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی براساس 4 شاخص تعداد صفحات وب دانشگاه در گوگل (Presence) با وزن 5%، تعداد ارجاع یا لینک‌های برقرارشده از سایر سایت‌ها به سایت دانشگاه (شاخص Visibility) با وزن 50%، تعداد استنادات 110 نویسنده پُراستناد دانشگاه درGoogle Scholar (شاخص Transparency) با وزن 10% و تعداد مقالات کیفی دانشگاه در بین 10% مقالات پُراستناد موضوع مربوطه (شاخص Excellence) با وزن 35% ارزیابی و رتبه‌بندی می‌‌شوند. 
نتایج اخیر که در آدرس http://www.webometrics.info موجود است، رتبه‌ 67 دانشگاه علوم پزشکی کشور در این نظام رتبه‌بندی را مشخص نموده است. براساس این رتبه بندی، سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهیدبهشتی و مشهد به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم کشوری را در گروه علوم پزشکی کسب نموده‌اند. 
همچنین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در نتایج جدید رتبه بندی جهانی Webometrics در ماه جولای 2020، رتبه 21 کشوری را کسب کرده است که این دانشگاه در رتبه بندی Webometrics دوره قبل در ماه ژانویه 2020 میلادی، دارای رتبه 23 بوده است که بهبود رتبه این دانشگاه را نسبت به دوره قبل نشان می دهد. 
 
 
 
منبع:
مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی
تعداد بازدید:
1267
تاریخ:
1399/05/15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal